(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ повторно со тактиката на Миле Јанакиевски за заглавување лифтови

0
586

На улицата Филип Втори Македонски позади градската болница граѓаните се жалат дека утрово им биле исклучени лифтовите. 11171778_10205480473625584_1108035721_o

Намерата на ВМРО ДПМНЕ е повеќе од јасна, повторно да пробаат да ги спречат граѓаните да си го остварат своето демократско право на првиот локален референдум во Македонија. Оваа тактика која веќе е позната, ВМРО повторно ја спроведува на дело иако истата ниту во 2013 на локалните избори ниту на парламентарните и претседателски избори 2014 година не им успеа. Како што можевме да слушнеме и од снимките кои ги објавува СДСМ преку проектот вистината за Македонија јасно е кој е мозокот на ваквата операција. Само за потсетување, во една од снимките јасно се слушаа инструкциите на министерот Миле Јанакиевски кој даваше наредба лифтовите во Капиштец да бидат заглавени со цел граѓаните да не можат да излезат на гласање. Во прилог видео од заглавените лифтови во зградите позади градската болница

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=bhMe0yqyhbI[/youtube]