(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ УШТЕ СЕГА КРЕВААТ БЕЛО ЗНАМЕНЦЕ И НЕ ЗНААТ КАЈ ТЕРААТ – КОСТОВ : ШИЛЕГОВ ЌЕ ПОБЕДИ ВО СКОПЈЕ, НЕ ЗНАМ ЗОШТО ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГО ОБЈАВУВА НИВНИОТ КАНДИДАТ

0
1406

За мене Шилегов не покажа доволни резултати. Скопје не е само 2014 година. Скопје се улиците, тротоарите, булеварите, зелените површини, патеките за велосипеди, установите и мислам дека тоа не го достигна Шилегов, вели политичкиот аналитичар, Сотир Костов во гостувањето на емисијата „Жешко политичко лето“.

Според него, актуелниот градоначалник на Скопје е лош кандидати, но не мисли дека ќе ги изгуби изборите.

-Еве го нема кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ. Не знам зошто опозицијата тактизира со името. Таа доживеа дебакл во 2017 година, доби само 5 општини во земјава и требаше уште веднаш да се подготвува за новите локални избори, нагласува Костов.