(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ СИ ДАДОА ЕПСКИ АВТОГОЛ : Откако цели две години и повеќе пења им фати устата од плукање по договорот со Грција, Александар Николовски и ВМРО-ДПМНЕ бараат нови избори за да преговарале со Грција и да постигнат подобар договор?!?!? ПА НЕЛИ ИМЕ НЕ ДАВАТЕ БЕ МУЛИЊА?!?!

0
1150

Возможен е подобар договор со Грција за името, вели во разговор за Телма, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

Додава дека партијата затоа и бара предвремени парламентарни избори, за да покаже дека е можно Македонија да биде членка на НАТО и на Европската унија без да го менува уставното име.