(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ СИ ГО ПОКАЖУВААТ ВИСТИНСКОТО РЕЖИМСКО ЛИЦЕ, ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ОДРАБОТИ ЗА СДСМ А НЕ Е НИ СВЕСЕН ЗА ТОА – СТОИЛКОВСКИ УПАДНА НА ПРЕСОТ НА КАЕВСКИ

0
808

Пратеникот Дарко Каевски кој денеска повика на одговорност и оставки на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, после признанието на вина од страна на обвинети во судскиот процес „Титаник“ беше попречуван од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски да ја одржи прес конференцијата пред седиштето на опозициската партија.