(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: ЗАЕВ НИКОГАШ НЕ МИСЛЕЛ НА СЕБЕ ВО ПОЛИТИКАТА, СЕКОГАШ СЕ ЖРТВУВАЛ ДО МАКСИМУМ И КОГА ГО РУШЕШЕ РЕЖИМОТ И КОГА ЈА НОСЕШЕ ЗЕМЈАТА КОН НАТО

0
1486

Поранешниот премиер Владо Бучковски во вечерашното гостување на ТВ 21 ги коментираше случувањата во СДСМ и што по оставката на лидерот Зоран Заев.