(ВИДЕО) БРАВО, НЕМА ВЕЌЕ ЗАБРАНЕТА ТЕРИТОРИЈА ЗА МВР : ПРЕТРЕСИ ВО АРАЧИНОВО, ЗАПЛЕНЕТО 1,5 КИЛОГРАМИ ХЕРОИН ВРЕДНИ НАД 100 000 ЕВРА!

0
176

Претреси во Арачиново, пронајден 1,5 килограми хероин

Вчера (09.02.2020) полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција го лишија од слобода Љ.А.(31) од Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение дека извршил кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Претреси во Арачиново, пронајден 1,5 килограми хероин (видео)

Вчера (09.02.2020) полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција го лишија од слобода Љ.А.(31) од Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение дека извршил кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на нарк