(ВИДЕО) Борисов: Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Македонија

0
351

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина парчиња заштитна облека (скафандери) за Северна Македонија, јавува БГНЕС.

„Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Северна Македонија. Да им испратиме на лекарите кои се во првата борбена линија. Лесно е да кажуваш ‘браќа сме’ ама браќа се познаваат кога ти е тешко. Кога ти умира народот“, рече Борисов.