(ВИДЕО) БОМБА на 24 анализа од лидерот на ЛДП, Горан Милевски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува закон за амнестија!

0
2522

Во синоќешната „24 Анализа“ на „24 вести“ гости беа лидерот на ЛДП, Горан Милевски, и припадникот на ГДОМ Александар Пандов. Милевски му порача на Пандов дека на 11 декември по победата на изборите опозицијата и подржувачите на власта како Пандов ќе ги ослободи од стегите на режимот. Во продолжение погледнете ја во целост оваа дебата.