(ВИДЕО) БОМБА на Мерсел Биљали: Четворица пратеници од ДУИ нема да гласаат за Влада со Груевски, дури еден е подготвен и да се „разболе“ ако треба да се гласа таква влада!

0
2254

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не можат да формираат Влада, бидејќи работната група на ДУИ тоа нема да го поддржи, изјави за емисијата Клик Плус на ТВ21, професорот и аналитичар Мерсел Биљали.

– Дури и Ахмети да реши да оди со Груевски, тројца пратеници на ДУИ нема да гласаат за таа влада, а еден изјавил и дека ќе се разболел доколку се случи ова – рече Биљали.