(ВИДЕО) БОМБАСТИЧНО ИНТЕРВЈУ НА Љубе Бошкоски во Топ тема: Дојде време прогонителите да бидат прогонети!

0
790

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата Топ тема на Телма каде гостуваше претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во неговото прво интервју по излегувањето од затвор, за случајот кампања, кој беше дел и од опозициските „бомби“, а за апсењето е отворен и случајот „Тортура“ на СЈО каде првообвинет е Мијалков.