(ВИДЕО) БАНДА КЛЕПТОМАНСКА КОЈА Е ОДЛУЧНА ДА ОДИ ДО КРАЈ ВО ЕНДЕК : Трајко и го исклучи микрофонот на Шахпаска

0
1612

Претседателот со конститутивната собраниска седница Трајко Вељаноски, денеска и го исклучи микрофонот на пратеничката од СДСМ, Јагода Шахпаска, додека таа говореше за неуспесите на ВМРО-ДПМНЕ во здравството.

Тој побара од службите да биде исклучен микрофонот и да го стопираат времето.

Вељаноски на Шахпаска и објасни дека нејзиниот говор не бил процедурален.

фото и видео: А1он