(ВИДЕО) АЈДЕЕЕЕ НАЈДЕ КОЈ ДА ЗБОРИ КОЈ НА ШТО ЛИЧИ, КОЈА СИЛИКОНСКА ЦЕПИДЛАЧА ЕЈ : Карлеуша со навреди до прилепчанецот на ,,Звезде Гранде” – Не знам на што личиш?! На машко или на женско?!

0
1960

Српската пејачка Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, го искритикува 25 годишниот Денис Димоски од Прилеп, по неговиот настап со песните „Има ли песна за нас“ и „Звао сам ја Емили“.

Карлеуша по настапот коментираше дека не можела да процени дали Денис бил машко или женско.

„Мене ми беше интересен, но не можев да заклучам дали ти си машко или женско. Имаш многу специфичен и чуден глас. Звучеше многу неодредено. Додека зборуваш си неодреден. Имаше и многу грешки во пеењето, особено на краевите“, му порача Карлеуша на Денис.

Денис по настапот доби само еден глас од Ана Бекута, која прифати и да му биде ментор.