(ВИДЕО) АЈДЕЕЕЕЕЕЕ ВМРОВЦИТЕ УШТЕ ВО ТЕХНИЧКА ВЛАДА ПОЧНАА ДА ЛИЖАТ ТАМУ КАЈ ШТО ПЛУКАА : МИНИСТЕРКАТА МИЗРАХИ ЈА УПОТРЕБИ РЕФЕРЕНЦАТА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА!!!

0
1166

Техничката влада по оддржувањето на третата седница со којa претседаваше премиерот Оливер Спасовски камерата на „360 Степени“ успеа да регистрира и јавно изговарање на новото уставно име на државата од фунционер на ВМРО-ДПМНЕ или поточно од министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи иако до сега пења им фати од устата против референцата Северна.