(Видео) Ахмети и Тачи на пауза на иста маса, Груевски и Заев на сосема спротивни страни

0
466

ahm taci

Лидерите на партиите кои се на средба во Клуб на пратеници излегоа на пауза по што разговорите продолжуваат во дворот од задната страна на Клубот, пренесува А1он.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е лево, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски е сосема десно на спротивна страна.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=qn1k4MuuZ_0[/youtube]

Повеќе видео со она што се случува во дворот на Клубот на пратеници може да погледнете ОВДЕ