(Видео) : Али Ахмети како кукавица избега од новинарите!

0
1152

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети по средбата во седиштето на ЕУ со највлијателните амбасадори во земјава ги избегна новинарите, пренесува А1он.

alibega-633x320

Ахмети не се произнесе јавно какви пораки му упатиле дипломатите и за што точно разговарале.

Од Али Ахмети сеуште нема став за актуелната безбедносна ситуација во земјава и за настаните од саботата кога вооружена група во Куманово се судри со полицијата.

Медиумите и јавноста останаа покуси и за информацијата дали ДУИ евентуално размислува да ја напушти владината коалиција по примерот на партијата на Лилјана Поповска.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ