(ВИДЕО) Александар Николовски призна: Сите бевме свесни дека некаков договор со Грција е потребен

0
203

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во гостување на Утрински брифинг на Слободна ТВ, говореше за договорот од Преспа и гласањето на пратениците на опозицијата за протоколот за НАТО.

-Сите бевме свесни дека некаков договор со Грција е потребен, не затоа што сакаме туку затоа што тоа беше реалноста, призна Николовски.