(ВИДЕО) АЕРОДРОМ СИ ГО САКА ЦАНДЕ, ЧОВЕКОТ СО СВОЈАТА ДОБРИНА И ХАРИЗМА ЌЕ ГО ПРЕГАЗИ МАЛИОТ ТИМЧО

0
760

На вечерашнит централен митинг во Аеродром жителите на оваа скопска населба масовно излегоа да го поддржат кандидатот на СДСМ, Александар Филиповски – Цанде кој воедно со својата добрина и харизма се наметнува како сериозен конкурент за татко на Општина Аеродром. Тимчо Муцунски нема шанса да добие со харизматичниот Цанде кој е омилен меѓу аеродромци.