(ВИДЕО)Фрчкоски: Странскиот фактор ќе оди со строги санкции кон власта

0
504

фрцко нов инПроф. Љубомир Фрчкоски во интервју за НОВА говори за планот на меѓународната заедница за Македонија: за изборите на 5 јуни, наметнување санкции, одбивањето на претседателот Иванов да ја повлече аболицијата,  по што следува нов договор- т.н Пржино 3.

Интервјуто може да го погледнете ОВДЕ