ВИДЕО+ФОТО: Река од народ низ струмичките улици

0
951

Со слоганот „Нема правда, нема мир“, голем број струмичани вечерва го искажаа револтот од одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичарите. Демонстрантите побараа оставка од Иванов и повлекување на одлуката за избори на 5 јуни. Протестот заврши мирно и без инцденти, јавува 24струмица.

ср 22 ср 33