(ВИДЕО)УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ МРАЧНОТО ЗДРАВСТВО НА ТОДОРОВ: Докторите не ја виделе аномалијата во текот на бременоста, бебето се раѓа без рака

0
903

Гледале на кого ќе личи ама не виделе дека ќе се роди без лево раче. Семејството Серафимовски бара правда за својот едногодишен Петар кој е дете родено со аномалија, пренесува Код на Телма.

Докторите од Државната клиника каде мајката одела на прегледи во ниту еден момент на скенер не го виделе недостатокот. Сега семејството Серафимовски бара правда за да му овозможи најдобра иднина.

Целиот прилог може да го погледнете ОВДЕ