(ВИДЕО)Стефан Богоев: Ќе се гордееме со Шарената револуција

0
393

Пратеникот од редовите на СДСМ, Стефан Богоев денеска им се обрати на собраните граѓани пред Собранието, кои се дел од денешниот марш на граѓанското движење #Протестирам, пренесува БИРН.

„Ова наша Шарената револуција е најдобар одговор на режимското сивило“, изјави Богоев.