(ВИДЕО)ОДНЕСЕНИ СО ВИОРОТ ви прикажува -Груевски за „Тврдина“: Мојата вчерашна јавна изјава е она што би го кажал!

0
639

За случајот „Тврдина“ во кој се осомничени членови на ВМРО – ДПМНЕ, лидерот на партијата, Никола Груевски не сакаше да коментира. Наместо тоа, тој им посочи на новинарите да ја слушнат неговата изјава од вчера. И покрај тоа што СЈО, денеска го објави случајот, сепак ставот на Груевски, како што самиот посочи, е истиот од вчера.

Изјавата може да ја погледнете ОВДЕ