(ВИДЕО)Екс шефот на УБК, Митевски: Улогата на Мијалков и Груевски во уништувањето на опремата допрва ќе се дознае

0
1189

митевски новПоранешниот директор на УБК и Бирото за јавна безбедност, Горан Митевски, во интервју за НОВА го опишува процесот на уништување на опремата за прислушување, дека мора да постојат докази кој го наредил уништувањето, зошто не е одреден притвор за Гордана Јанкулоска и дали одбивањето на судиите да соработуваат со Катица Јанева претставува кривично дело.

Интервјуто може да го погледнете ОВДЕ