(ВИДЕО)Ден Дончев ја открива вистината за „огромното мнозинство“ од дијаспората кое го поддржува Грујо: Од 120.000 Македонци во Австралија само околу 900 гласаа за Груевски!

0
1323

Интервју со екс генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ден Дончев за НОВА: Говори за нерегуларностите во гласањето на дијаспората во Австралија, за аферата Телеком, како и за корупцијата во Македонска банка, каде судот одби да биде сведок, за евентуалните проблеми со кои ќе се соочи обвинителката Јанева.

Интервјуто може да го погледнете ОВДЕ