(ВИДЕО)Германската амбасадорка Алтхаузер: Вознемирувачки се поплаките на СЈО дека институциите ја блокираат неговата работа

0
615

Германската амбасадорка во Македонија Кристине Алтхаузер ги нарече вознемирувачки, поплаките на специјалната обвинителка Катица Јанева дека институциите ја блокираат нејзината работа.

Амбасадорката вели и дека сега е моментот кога судството треба да ја покаже својата професионалност и независност.

Изјавата може да ја погледнете ОВДЕ