(ВИДЕО)БОМБА на Стево Пендаровски: Груевски може да биде уапсен во странство!

0
1043

стево ооПроф. Стево Пендаровски во интервју на „Нова“ говори за неколку можни сценарија за расплет од кризата: Избори на 5 јуни, после што ВМРО-ДПМНЕ ќе расчисти со сите домашни непријатели; како странскиот фактор би му поставил замка на Груевски?

Интервјуто може да го погледнете ОВДЕ