ВЕЧЕР НА ,, ИНФОМАКС” ГОРАН КОСТОВСКИ – ЧИЗ : ДЕТАЛИ ЗА ТАЈНИТЕ СРЕДБИ НА МИЦКОСКИ И КОВАЧЕВСКИ СО БУГАРИ ЗА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ !

0
1619

Не пропуштајте ја денешната епизода на “Тешки муабети” заедно со уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, Милош Милошевски и Горан Костовски – Чиз.

Зборуваме на актуелни теми и откриваме детали од денешната прес-конференција на Левица, во врска со тајните средби на Мицкоски и Ковачевски со бугарски претставници за промена на македонскиот Устав.

Емисијата можете да ја следите во живо на нашиот You Tube канал и на официјалната Фејсбук страна на Инфомакс.

Ве покануваме да поставувате прашањ а и да дебатирате во живо на стримовите или во нашата Телеграм група за дебата.

Почнуваме во 21.00 часот, следете не!