ВЕСТ НА ДЕНОТ: ОЛИВЕР И ВЛАТЧЕ СЕ ЧУКАА СО ЈАЈЦА ВО БИГОРСКИ МАНАСТИР!

0
990

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев кои го дочекаа Велигден во Бигорскиот манастир се кршеа со велигденски јајца, објави порталот Скопје 24.