ВАСКО ЕФТОВ РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ: Со снимките со Кичеец, на Мицковски аферата Рекет му се врати како бумеранг и го акна по носот, затоа сега срамно бега од избори!

0
167

– Аферата Рекет му се распука како меур од сапуница дури и го удри по нос Мицковски со снимките на кои се слуша како тој и Кичеец се блиски соранотници. Сега Мицковски бега од избори како попарен!

Ефтов во најновата ВО ЦЕНТАР.

– Сега се што му останува на Мицковски е да се потпре ма Наќе Чулев и на ДУИ и да се надева дека Чулев ќе успее да го крене рејтингот на партијата преку разни акции а дека ДУИ ќе му помогне на ВМРО ДПМНЕ да се врати старата коалиција по која уште плаче ДУИ, СДСМ не им одговараат, се работи за сосема различни партии.

Ефтов го дотепа Мицко во последната емисија!