КОЛКУ ВРЕДИ ЛОЈАЛНОСТА НА ЕФТОВ?! ВАСЕТО го брани жестоко СТАНОТ ДОДЕЛЕН ОД МИЈАЛКОВ па затоа плука против Заев и бомбите на опозицијата?!

0
967

Во редакцијата на Народен Глас стигнаа фотографии поврзани околу гласините за Васко Ефтов за тоа дека поседува стан како подарок од страна на директорот на УБК Сашо Мијалков кој е во зграда која ја гради фирма на Влатко Мијалков. Иако ние сметаме дека ова најдобро го објаснува Ефтовото мешетарење на опозицијата по Прес 24 , Канал 5 и други КУРТОН медиумски свирки и труби!

eftov

Според информациите станот за кој Васето треба да одработи за фамилијата со плукање по СДСМ и Заев а сега најново и срамежливо и по Бранко се наоѓа на бул. Февруарски поход и треба да е некаде на 2-ри или 3-ти кат од некаде околу 45 квадрати. Васето има сега вкупно 3- стана, се разбира доколку последната информација е точна, еден во Лисиче, потоа во Бисер од 2008-ма година и сега овој третиот кој Васето го има добиено некаде околу Септември 2014-та минатат година.

11173352_485975008216349_7887010095850774796_n - Copy 11196251_485975088216341_3449693940653018482_n 1610924_485975124883004_9036173404715349569_n - Copy 11039191_485975218216328_146649598049471096_n - Copy

Низ јавноста се повеќе се говори за тоа дека станот во кој Васето е сместено е градено од фирмата ,,Диас” инженеринг, фирма која важи за блиска до браќата Мијалкови, или поточно на Влатко Мијалков. Во истата зграда каде според информациите покрај станот на Васето имале станови и министерот Спиро Ристовски, братот на Спиро но заведени под други имиња во катастарот, што е и логично зошто Васето се перчи дека тоа не е точно.

Според фотографиите кои ги поседуваме останува уште Васето да ја демантира оваа вест или да ја потврди дали е неговиот стан сместен на бул. Февруарски поход 48 во Ново Лисиче и дека стана најнов медиумски режимски трабант или да ги демантира овие фотографии.