Вардар е шампион на Европа во ракомет

0
1426

Вардар е ракометен првак во Европа. 27-24 за Вардар против Веспрем стои на семафорот во „Ланксес арена“ во Келн.

Иако зборови и бројки се непотребни во моментов, тогаш две бројки ќе бидат доволни, РК Вардар е вторпат на покривот на ракометна Европа во 10-тото јубилејно издание во Келн од Лигата на шампиони. Шампион изненадувачки во 2017 година, уште поизненадувачки вечерва.

Ракометарите го оставија срцето на терен.