Брендот на Заеви – “Мамас”, ќе го проба и англиската кралица Елизабета II

0
2805

MAMA‘S почна да се продава во Fortnum & Mason, најлуксузната продавница во светот која постои од 1707 година, а позната е и по тоа што во неа се снабдува со намирници британското кралско семејство, информира iportal.mk

Сопственик на „Мамас“ е познатиот струмички бизнисмен Бобан Заев.

4-10 1-10 2-11 3-11