Брачен пар загинал во сообраќајката на патот Удово – Демир Капија

0
962

Браничен пар го загубил животот во сообраќајната несреќа што утрово се случила на патот Удово – Деми Капија, неофицијлано велат за „Мета“ од Министерството за внатрешни работи.

Првично беше соопштено дека во несреќата загинала жена, која била сопатничка во возилото „фиат сеиченто“, кое утрово, околу 7.20 часот, се судрило со автобус на „Струмица експрес“.

Во возилото, како што дознаваме, било и седумгодишното дете на двојката, кое е пренесено во болница, а според неофицијалните информации, кај него не се констатирани посериозни повреди.

Увидот на местото на несреќата е сè уште во тек и го води надлежен јавен обвинител. Засега нема официјални информации за идентитетот на загинатите. Неофицијално, станува збор за сопружниците Н.П. и Б.П. од Скопје.

Поради несреќата и увидот на местото, сообраќајот на тој дел од патот е во прекин во двата правци, а сообраќајот се пренасочува кон Радовиш и Струмица.

Извор : Мета