БРАТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ПОЧИНА ВО СОПСТВЕНИОТ СТАН ВО МИЧУРИН

0
761

Братот на претседателот на државата, Стево Пендаровски, Војче, почина во сопствениот дом во скопската населба Мичурин, соопштуваат од кабинетот на претседателот.

Увид на лице место на 27 август извршила екипа на Министерството за внатрешни работи, лекар од итна медицинска помош и надлежен јавен обвинител. При тоа, не се утврдени никакви знаци на насилство.

Погребот е спроведен во кругот на најблиските роднини и пријатели со почитување на Ковид протоколите.