Бранко Црвенковски вечерва во Топ тема на Телма во 20:05 часот

0
1031

Поранешниот премиер и претседател Бранко Црвенковски, вечерва ќе гостува во емисијата „Топ тема“ на Телма во 20:05 часот, најавуваат од телевизијата. Емисијата ќе ја води Снежана Лупевска.

Macedonia's President Crvenkovski speaks during an interview with Reuters in Skopje