БОМБА ОД СРБИЈА: Вуќиќ реши да му учини на побратимот Грујо – УАПСЕН ЗОРАН БОЖИНОВСКИ И СЕ ОЧЕКУВА ИТНА ЕСТРАДИЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА!

0
591

Во Нови Сад е уапсен македонскиот новинар Зоран Божиновски од страна на српските власти, дознава 24 Вести.

Божиновски денеска ќе биде изведен пред судија во Нови Сад, по што следува процесот за негова екстрадиција во Македонија.

Македонските власти имаат распишано потерница за Зоран Божиновски кој е еден од осомничените во процесот „Шпион“.