БОМБА НА 24ИНФО – КАСАПОТ ПАЛЧО ЗА НЕКОЛКУ ЧАСА ЌЕ БИДЕ ДОНЕСЕН ВО МАКЕДОНИЈА

0
76

Според информациите што ги добивме, вечерва Палевски треба да слета на скопскиот аеродром по што директно ќе биде спроведен во Истражниот затвор Скопје попознат и како Шутка.Палевски беше уапсен на 6 декември минатата година, откако првично избега во Србија па преку Бугарија се даде во бегство во Турција.