БОМБА НА ФРЧКОВСКИ: Река глуми граѓански политичар, а кампањата му ја водат најблиските луѓе на радикалот и лидер на Самоопределување од Косово, Албин Курти

0
580

– Шефица на изборниот штаб на Река е Влора Ѓакова, десна рака на Албин Курти лидерот на радикалната Самоопределување од Косово која се залага за спојување на Косово со Албанија и често пушта солзавец во собранието на Косово затоа што не сака да дозволи преговори на Косово со Србија, се залага за укинување на правата на Србите во Косово. Како сега ова да го разбереме, Река глуми граѓански концепт а зад таа маска се крие радикален национализам?!

Професорот Фрчковски на Тв 24.

Ние истражувавме и најдовме заедничко видео на Река со таа Влора:

Самиот Албин Курти лично присуствувал на митингот на Река во Куманово каде зборувал дека Албанците треба да гласаат за Река. Линк до таа сторија, овде.

А за тоа кој е Курти, еве неколку прес клипинзи: