БОМБА НА СПАСОВСКИ: ОЧЕКУВАМ ОЈО ДА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ОБИДОТ НА МИЦКОВСКИ ДА ЈА САБОТИРА ИСТРАГАТА ЗА ПАСОШИТЕ

0
442

– Очекувам ОЈО да поведе истрага за обидот за среќа неуспешен да се саботира истрагата со тоа што 2 дена пред апсењето на луѓето кои беа следени 2 години главната опозициска партија и нејзиниот лидер прават брифинг за медиумите и ја пробиваат акцијата за јавноста но за среќа не избегаа осомничените, уапсени се 9 по 1 се трага…

Министерот Спасовски на денешниот прес по повод истрагата за издадени 250 пасоши со украдени идентитети на македонски граѓани.