БОМБА НА СДК: ДРЖАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТ НА ОБВИНИТЕЛИ ВО ЗАТАЈУВАЊЕТО НА ИСТРАГИТЕ И ДОКАЗИТЕ ЗА 27 АПРИЛ

0
513

По дисциплинската одговорност и откази на група професионални полицајци и нивни претпоставени во МВР и по поднесените обвиненија против бившиот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Митко Чавков и други старешини за непостапувањето на 27 април лани кога беше нападнато Собранието, дисциплинска одговорност ќе се бара и меѓу јавните обвинители. Оваа информација за САКАМДАКАЖАМ.МК ја потврди Државниот обвинител Љубомир Јовески.

Целата сторија на СДК.МК ОВДЕ