БОМБА на Питер Ванхауте: РЕЖИМОТ удри на „Мост“, финансиска полиција ја сардисало невладината!?

0
971

– Награда за Владата која испрати финансиска инспекција да ја замолчи невладината организација која е критична кон подготовките за изборите, напиша доцна во ноќта на својот Твитер профил поранешниот посредник во преговорите за излез од политичката криза, Питер Ванхауте.

 

Ванхауте не соопштува повеќе детали за која невладина станува збор, но порталот „Плусинфо“, повикувајќи се на свои извори неофицијално објави дека станува збор за „Мост“.

Од „Мост“ не соопштуваат детали само најавуваат прес конференција во 11.30 часот во хотелот Александар Палас.