БОМБА НА ОСТРОВОТ : Манчестер Јунајтед се договори со Ајакс, доаѓа Ван де Бек за 35 милиони фунти

0
511

Репрезентативецот на Холандија и играч на Ајакс,  Дони Ван де Бек,  ќе го носи дресот на Манчестер јунајтед в оследните пет години, двата клуба се договориле, неделава се очекува и официјализирање на трансферот.

Ван де Бек има 23 години,  со Ајакс има договор до јуни 2022 година, но на Јунајтед му треба освежување во средниот ред, го најде во играчот на легендарниот клуб од  Холандија.

Според информациите од Англија, Јунајтед ќе му исплаќа на Ван де Бек 45.000 фунти неделна плата.