БОМБА НА МИА: ЗАЕВ И ЦИПРАС СЕ СЛУШНАЛЕ, ЕВЕ ШТО ДОГОВОРИЛЕ!!!

0
2398

Премиерите на Грција и на Македонија, Алексис Ципрас и Зоран Заев, попладнево имале телефонски разговор.

Како што јавува дописничката на МИА од Атина, по едночасовниот телефонски разговор, Ципрас и Заев се договориле утре претпладне повтотно да се слушнат.

Телефонскиот разговор Ципрас – Заев, како што брифирале грчки владини извори за медиумите во Грција, бил во 15 часот по грчко време.

Стаса потврда од македонската влада: