БОМБА НА ЗАЕВ: ЕВЕ ДОКУМЕНТИ МИЦКОВСКИ, СИ КРАДЕЛ ПАРИ ОД ЕЛЕМ КОГА СИ БИЛ ДИРЕКТОР!!!

0
1484
„Вие, Мицкоски крадете пари како директор на ЕЛЕМ. Потпишувате договор за една иста работа. Ист договор еднаш е 1,6 милиони, другпат го потпишувате на 8 милиони и 850 илјади денари, со Панче Тошевски, кој ви е другар и го кршите законот, злоупотребувајќи ги јавните пари. Вие купувавте струја по 200 евра мегават а цената е 43 евра“, порача претседателот Зоран Заев во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија.
 
Во ваше време цената на струјата ја покачивте за 100 отсто, а денеска таа е намалена за 5 отсто. Во ваше време ЕЛЕМ увезуваше струја, а денес продава. Во ваше време цените за ископ на јаглен беа 154 денари за кубик а денеска се од 89-92 денари, е тоа е криминал, направете ги разликите. Затоа денес има пари, а во ваше време немаше пари, заклучи Заев.