БОМБА НА ЗАЕВ: Бизнисмени кои се уценувани со изговор ЗБОРЕНО Е СО ЗАЕВ ми се обратија кај мене, го пријавив тоа во ОЈО

0
1648

Премиерот, Зоран Заев, на денешната прес конференција изјави дека бизнисмени кои не се од Скопје се обратиле кај него дека се уденувани и дека тој го пријавил тоа.

Заев го изјави ова одговарајќи на прашање за истрагата која пред два дена ја отвори јавното обвинителство за изнуда и рекет врз познат бизнисмен.

-Ми се обратиле бизнисмени кои не се од Скопје до мене за оваа работа дека биле уценувани. Се знае како постапува секој граѓанин така и премиерот, го пријавил тоа, доволно кажав, премиерот тоа го пријавил – рече Заев.