БОМБА НА ЗАЕВ: АНГЕЛА МЕРКЕЛ МИ ЧЕСТИТАШЕ И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ СЕ ПОТРУДИ ДА ДОНЕСЕ ФАБРИКА НА ФОЛКСВАГЕН ВО МАКЕДОНИЈА!

0
2483

– Утрово добив честитка од Ангела Меркел и таа вети дека ќе помогне во земјава да дојде голема германска инвестиција која бара локација во регионот.

Премиерот Заев на денешниот прес, Мактел дознава дека се работи за можна фабрика на гигантот Фолксваген.