БОМБА НА АФРИМ ГАШИ : Доколку ВМРО-ДПМНЕ продолжи со политиките на Груевски нема да можеме да соработуваме

0
2999

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека доколку ВМРО-ДПМНЕ продолжи со политиките на претходниот лидер Никола Груевски, нема да можат да соработуваат.

Гаши не негира дека е можна соработка со ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека се отворени во принцип за коалиција со сите партии, освен со ДУИ.

„Доколку ВМРО-ДПМНЕ продолжи со политиките на Груевски, тогаш е проблем да се коалицира со нив“, истакна Гаши на ТВ21.