БОМБА: АЛТЕРНАТИВА ЈА НАПУШТА ВЛАДАТА, ВО МОМЕНТОВ ВО ТЕК Е ТАЈНА СРЕДБА НА ГАШИ И МИЦКОСКИ ВО СОБРАНИЕ!

0
826

Африм Гаши плачлив во прегратките на Мицкоски, тајна средба во Собранието
Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши денеска одржува тајна средба со првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ во просториите на Собранието. Средбата се чува во тајност и далеку од очите на јавноста, информира медиумот Албазоне.

Овие постапки на Африм Гаши доаѓаат по веста дека во Владата ќе биде вклучена и Алијансата за Албанците.

Изненадувачко е откако Алтернатива влезе во Владата со образложение дека тоа го прави за да ги поддржи интегративните процеси на државата, а сега ја напушта Владата на владини места и позиции.