БОМБАСТИЧНА ЗАКАНА НА ЗАЕВ ДО ,,АНОНИМНИТЕ” : Подготвени сме за т.н. анонимуси… нека почнат па ќе видат што значат вистински анонимуси

0
607

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва им се обрати на граѓаните преку својот Фејсбук профил, меѓудругото и за најавите за објави на таканаречени македонски анономуси.

zaev-intervju

Навивајте за нас затоа што искрено и чесно се бориме за слободата. Помогнете, затоа што се работи за слободата на сите и за нашата татковина. Навивајте и помогнете затоа што убаво е да се биде со победникот. А ќе победи Вистината за Македонија!

П.С. Подготвени сме за т.н. анонимуси… нека почнат па ќе видат што значи вистински анонимуси

п.п.с. Немојте само на Фејсбук… зборувајте за вистината секаде каде што можете.