Билд: Изнасилени се обвинувањата за државен удар

0
647

Поранешниот шеф на шведската дипломатија Карл Билд на својот профил на социјалната мрежа Твитер објави дека случувањата во Македонија се загрижувачки и повика ЕУ силно да се ангажира за обезбедување на владеење на правото.

„Загрижувачки случувања во Македонија. Обвинувањата за обид за државен удар изгледаат изнасилени. ЕУ мора силно да се ангажира за да се обезбеди владеење на правото.“ напиша Билд.

o2